Časté otázky

Potřebuji vědět

Pro jaké stavby je systém VILPE® Tichá kuchyně vhodný?

Systém VILPE® Tichá kuchyně je vhodný pro novostavby rodinných domů i jejich rekonstrukce. Tedy pro rodinné bydlení nebo v budovách s samostatně oddělenými ventilačními kanály pro kuchyňskou digestoř. Není primárně určen pro průmyslové budovy.

Jakou poskytujete záruku?

Na střešní ventilátory VILPE® poskytujeme záruku na technické provedení v délce 20 let, 10 let na stálobarevnost a dvouletou záruku na elektrické komponenty.

Lze upgradovat mé stávající řešení?

Ano, ale upgrade závisí na několika faktorech. Důležitou otázkou je, zda jsou v kuchyni dva ventilační kanály. Jeden pro celkové větrání místnosti, druhý pro připojení potrubí od digestoře. Ve starších budovách toto řešení není vždy.

Pokud při této příležitosti měníme odsavač par, je nejvhodnější použít digestoř pro externí ventilátory (digestoř bez vestavěného motoru).

Pokud již máme odsavač par s vestavěným motorem připojeným k samostatnému ventilačnímu potrubí, pak lze motor v odsavači odpojit (demontovat) a nainstalovat vhodný střešní ventilátor VILPE® spolu se střešním průchodovým prvkem vhodným pro daný druh střešního materiálu.

Navíc by měl být instalován tyristorový regulátor pro regulaci chodu ventilátoru. Regulátor lze také zakoupit u naší firmy.

Jaký je rozdíl mezi střešním ventilátorem s označením ECO a E?

Střešní ventilátor s označením E má ventilátor poháněný motorem na 230 V a střešní ventilátor s označením ECO je poháněn motorem na stejnosměrný proud.

Instalace a dodání

Jaké jsou požadavky na ventilační potrubí při instalaci systému VILPE® Tichá kuchyně?

Jednou z důležitých podmínek správného fungování systému VILPE® Tichá kuchyně je správná instalace ventilačního potrubí. Průměr ventilačního potrubí nesmí být menší než 160 mm.

Je také nutné minimalizovat počet ohybů, používejte zaoblená kolena a přesné redukce. Vyhněte se jakýmkoliv ostrým úhlům ve ventilačním potrubí, které brání volnému a rychlému proudění vzduchu.

Zvládnu si nainstalovat celý systém VILPE® Tichá kuchyně sám?

Předností systému VILPE® Tichá kuchyně je jeho jednoduchost při instalaci. Průměrně zručný uživatel jej dokáže nainstalovat během 3 – 5 hodin při použití běžně dostupného nářadí. Avšak je-li sklon střechy větší než 40° nebo se jedná o plochou střechu s PVC povrchem nebo bitumenem, doporučujeme instalaci za pomoci zkušeného střechaře.

Nejsem zručný(á), nainstalujete mi systém VILPE® Tichá kuchyně?

Ano, pokud si budete přát, systém VILPE® Tichá kuchyně Vám i nainstalujeme. Uzavření smlouvy o dílo předchází naše detailní cenová nabídka.

Jaký je doporučený průměr odtahového potrubí?

Doporučujeme potrubí s průměrem 160 mm.

Jaký elektrický kabel by měl být použit pro připojení střešního ventilátoru k digestoři?

Doporučený elektrický vodič pro propojení ventilátoru s digestoří je kabel 3x 1,5 mm.

Cena

Jaká je cena systému VILPE® Tichá kuchyně?

Vše závisí na rozsahu zakázky. Po posouzení Vašich potřeb technikem Vám připravíme cenovou nabídku na míru. Po konzultaci nás neváhejte kontaktovat nebo navštívit na nejbližší pobočce.

Potřebujete poradit?

Pro upřesnění správného řešení pro Váš dům kontaktujte odborného konzultanta